marketingowy-harpagan.pl

18 lutego, 2019 Wyłącz przez admin

W branży jubilerskiej znajdziemy bardzo dużo koncernów. Co mają wspólnego? Przede wszystkim kruszce, które wykorzystują do tworzenia jubilerskich linii, ale również jakimi dodatkami je zdobią. W tym wpisie skierujemy naszą uwagę na te drugie. Podzielimy je i krótko zdefiniujemy.

Imitacje kamieni szlachetnych – są zazwyczaj wytwarzane saletry potasowej, a jaśniej z ołowiowego szkła. Projektanci często wykorzystują je w tańszych kolekcjach sztucznej biżuterii. Takie szkło jest przede wszystkim cechuje się wyższym stopniem rozszczepiania światła. Pozostaje również nieznacznie twardsze od szkła nam znanego. Głównym wytwórcą tego surowca pozostaje zachodnia firma Swarovski Elements.

Cyrkonie |to} następny chętnie umieszczany dodatek. Ten kamień produkuje się od początku do końca w fabrykach. Cyrkonia jest bardzo krucha, co więcej można ją zgodnie z marzeniami barwić. W branży złotniczej sama cyrkonia znany jest krótko, powstaje w wysokiej temperaturze. Jej podstawową pozytywną stroną pozostaje atrakcyjna wartość.

Szlachetne Kamienie to najdroższe z rodziny dodatków wkładanych w metale szlachetne. Wyróżniamy ich na świecie całkiem wiele. Jednak teraz skoncentrujemy się na najpopularniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa odmiana kamienia zwanego berylem. Dla mniej obeznanych, tak to ten zielony. Cieszy się uznaniem jubilerów, ale także pasjonatów. Jest bardzo gęsty, ale także łupliwy.

Rubiny są nieomalże najdroższym kamieniem szlachetnym, ponadto pochodzą z grupy korundu. Słynną ponadprzeciętnej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich nierzadko można dostrzec rozszczepienie kolorystycznej tonacji.

Szafiry – pozostają bardzo popularne w złotnictwie. Podobnie do szafirów należą do grupy korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Duża liczba fabrykantów produkuje go syntetycznie.

Diamenty – można opowiadać niebywale długo. Są najmniej sprężyste z pośród naturalnych skał oraz również najdroższe.

Opisaliśmy najczęstsze dodatki stosowane do upiększania wyrobów jubilerskich. Nie zapominajmy, że znamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan